Prišla mi poštová poukážka od Fica. Vrelá vďaka.

Autor: Miroslav Zaťko | 12.2.2016 o 12:38 | (upravené 14.2.2016 o 23:21) Karma článku: 11,08 | Prečítané:  1879x

Skutočne sa to deje. Toľko očakávané a ospevované vrátenie peňazí za plyn sa stalo skutočnosťou a môžem sa pýšiť šekom aj ja. SMER neklamal a obdarovaný občan sa raduje, že si prilepší v rodinnom rozpočte o nejaké to euro.

Lenže to by sme nemohli byť na Slovensku, aby v tom nebol "zakopaný pes". Pretože tu platí to športové porekladlo dvojnásobne: "tam kde sa jeden raduje, druhý smúti".

Vláda sa ešte v roku 2015 rozohdla, že výsledok hospodárenia SPP je nad očakávanie dobrý a nerátali s toľkými dividendami. Preto chcú tieto nečakané peniaze poslať naspäť do domácností vo forme poštových poukážok. Reč je približne o 1,4mil. domácnostiach, ktoré na prelome január - február 2016 obdržali poštou list od ministerstva hospodárstva SR.

Suma, ktorá bola na tento účel vyčlenená zo štátneho rozpočtu je zhruba 47 mil. eur. Tieto peniaze mohli byť určite použité efektívnejšie, napr. ľuďom v hmotnej núdzi, sestričkám... Podľa mňa je to účelový predvolebný ťah vládnucej strany SMER. Je to úbohé, takto klamať ľudí. Vláda tieto peniaze aj tak spätne vyberie od nás občanov, aby sme si to nakoniec znova všetci zaplatili.

Aby som netrepal do vetra, tak ako príklad uvediem, že aké to je na Slovensku jednoduché vyzbierať peniaze od ľudí a tváriť sa, že všetko je O.K.

Od nového roka 2016 SMER zvýšil živnostníkom odvody do sociálnej a zdravotnej poisťovne o cca 8€/mesiac. V roku 2015 bolo na Slovensku registrovaných cca 330 tisíc živnostníkov. Na zvýšených odvodoch zaplatia viac o približne 31,7 mil. eur ročne, oproti roku 2015. Áno vidíte dobre, aké je to jednoduché vyzbierať takú sumu. Čiže nie sprístupňovať slovákom podnikanie a podporovať podnikateľské prostredie, ale robiť presný opak. Vlastne sa dá povedať, že ak poznáte nejakého živnostníka vo vašom okolí, kľudne mu poďakujte, pretože aj on Vám nepriamo prispel na vrátenie peňazí za plyn. Živnostníci tie peniaze odvedú do sociálnej a zdravotnej poisťovne, aby im zostalo menej peňazí na vlastné podnikanie a SMER sa víťazoslávne môže pochváliť, že ako perfekne hospodári. A takto to bude pokračovať aj v iných sektoroch, ale ako príklad to myslím úplne stačí. A ak by niekto namietal, že je jedno čo s tými dividendami vláda urobí, tak nemá pravdu. Bolo by to jedno možno iba vtedy, ak by jedným dával ale druhým zasa nebral. Za takýchto podmienok tu budeme onedlho potrebovať všetci pomoc, pretože tento stav je z dlhodobého hľadiska neudržateľný. Nedá sa donekonečna šklbať slušne zarábajúceho človeka.

Ja som ochotný tieto účelovo vybraté peniaze zo štátneho rozpočtu odovzdať niekomu, kto ich potrebuje viac ako ja. Napríklad nejakej rodine, ktorá je možno v hmotnej núdzi a aj týchto "akože mojich" 10 € im môže pomôcť aspoň na krátky čas nasýtiť hladné dieťa.

A veľmi Vás prosím, aspoň na chvíľku sa zamyslime, čo sa to tu vlastne deje. Je to celé v poriadku?

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?