Politika? Je mi ukradnutá. Mám svoje aktivity, to ma napĺňa.

Autor: Miroslav Zaťko | 26.1.2016 o 11:25 | Karma článku: 5,52 | Prečítané:  833x

S takýmto názorom sa stretávam čoraz častejšie. Spektrum je široké. Od mladých prvovoličov, až po ľudí blízko dôchodkového veku /myslím tým starobný/.

“Skalní  voliči“ majú zasa názor, že sa ich politika nejakým spôsobom dotýka a preto sa snažia aktívne zapájať do politického diania. Majú na to svoje dôvody. Chcú dobre pre seba, svoje deti, vnúčatá a možno aj pre svoju vlasť. Jednoducho chcú, aby bolo dobre, chcú pocit bezpečia a istoty. A myslia to hádam aj v dobrom. Názor je správny. Ale ...

Mňa najviac irituje skupina ľudí, čo si o sebe myslia, že sú apolitickí.

To sú takí, čo o sebe vyhlasujú, že politika sa ich netýka - veď dokonca nechodia ani voliť. Títo ľudia klamú sami seba. Prečo? Jednoducho preto, že volebný systém je nastavený  tak, aby aj čin nevoliča ovplyvnil výsledok volieb a tým pádom aj život obyvateľov krajiny. Nebudem rozoberať volebný systém, to nie je predmetom príspevku.

Aj ja som si dlho myslel, že som apolitický. Ale to je omyl. Občan Slovenska, ktorý má právo voliť nemôže byť apolitický. Somarina? Nie. Je to tak! Tento “DEMOKRATICKÝ“ systém a jeho predstavitelia potrebujú čo najviac “apolitikov“. Do parlamentu sa dostanú najmä vďaka nim. Títo predstavitelia najvyššej politickej garnitúry sú mimoriadne šťastný, keď sa po skupinkách hráme na svojom piesočku a nestaráme sa o dianie vo verejnej správe. „Ja mám svoje aktivity a to mi stačí, na politiku kašlem. Zvysoka. Mám plno úloh, kompetencií a povinností, aby som postíhal všetko, čo je potrebné pre chod združenia, organizácie, nadácie. To, čo robím je predsa pre dobro ľudí, a to je to najviac, čo môžem vo svojom živote dokázať.“ Áno. Robte tieto veci, je to chválihodné. Ja som nebol ani toho schopný. Nikdy som nezaložil organizáciu, združenie, nadáciu.  Ale vždy som mal pocit, že čosi tu nesedí. Že minimálne štát sa má postarať o ľudí v núdzi (pretože mnohých do tej situácie štát dotlačil) a  vo svojom hlbokom vnútri, vo svojom srdci som cítil, že pomoc potrebujú všetci, ktorí sú v núdzi a o ktorých nikto - ale hlavne štát - nemá záujem. Lenže stále som sa nezbavil pocitu, že ak urobím čokoľvek, zakaždým to bude krok do prázdna. Založím nadáciu, budem pomáhať ľuďom. Koľkým pomôžem? No asi len zopár šťastlivcom. Všetkým, čo potrebujú pomoc sa určite pomôcť nedá. Pokiaľ sa na nich dostane rad – môže byť už neskoro. Prečo taká nespravodlivosť? Čo teda robiť? Zmeniť to. Ale ako? Zdá sa, že z toho niet úniku a preto treba len sklopiť hlavu, založiť nejaké združenie, alebo nadáciu a hrať sa na svojom piesočku s pocitom dobre vykonanej práce. S pocitom, že som nápomocný. Znovu dávam palec hore. Super, robte to. Ale teraz prosím o pomoc aj ja! Pomôžte. Pomôžte prosím celému slovenskému národu, nie len sebe, alebo zopár jednotlivcom. Kto z nás má právo určiť, že niekto dostane pomoc a iní sa jej nikdy nedočkajú? Nie je to šialené?

Teraz teda prosím o Vašu pomoc ja. Prosím o Váš celospoločenský záujem. Pomôžte všetkým Slovákom a všetkým obyvateľom Slovenska, ktorí volajú po pomoci. Otvorte svoje srdcia a načúvajte. Je tu viac neprávosti, krivdy a utláčania, ako si je človek ochotný pripustiť. Prosím, aby ste sa začali zaujímať aj o to, čo sa deje vonku na ulici, nie len či u vás doma je všetko OK. Máte zaručené, že sa budete mať stále aspoň tak dobre, ako doteraz? Pochybujem, aj keď to každému prajem. Už nie je čas na hranie, musíme konečne dospieť a dorásť na zmenu, k lepšej a spravodlivejšej spoločnosti. Vyzerá to ako klišé? Už ste to stokrát počuli? Potom sa to podarilo, ste tak vyformovaní ako máte byť. Ak totiž niekto skutočne volá po niečom lepšom a spravodlivejšom, alebo sa dožaduje pomoci, tak jeho slabý hlas zanikne v ďalekej ozvene. Pretože je obrovský počet tých, čo vykrikujú len preto , aby zanikol hlások skutočne volajúceho po pomoci.

Čo to teda vlastne chcem? Poďte prosím aspoň voliť a počúvajte pri tom hlas svojho srdca. Voľte srdcom a nie emóciami. Emócie už napáchali veľa škody, je čas na zmenu k dobru. Ale pozor, to dobro si musíte zaslúžiť a pohľadať ho. Ono je tu niekde medzi nami, ale je ukryté pod nánosmi bahna a špiny, pretože za mnohé roky to tu nikto nečistil. A prosím teraz ešte o jedno. Už žiadne “VOLÍM MENŠIE ZLO“, alebo “NAJMENEJ NEPRIJATEĽNÉ“, alebo podobné nezmysli, ktorými klamete samých seba, aby ste ospravedlnili svoju veľkú chybu vo voľbách. Zapamätajme si. Každé zlo je len zlo. Či ho nazveme malilinké, alebo menšie, je to stále iba ZLO. A ja sa pýtam. Ani trochu nemáte strach z toho ZLA, ktoré si mnohí dobrovoľne zvolíte vo forme svojich zástupcov vo veciach verejných? Kedy chceme konečne dospieť? Máme ešte vôbec slobodnú vôľu, aby sme to dokázali, alebo sme len poslušné detičky hrajúce sa na veľkom ihrisku zvanom Slovensko? Koľko času musí pretiecť, aby sa naše deti, vnúčatá a rodičia nemuseli trápiť a bojovať o základné ľudské práva?

Tvárime sa, že skoro všetci vieme, aké budú výsledky volieb 5.3.2016. Tak nerozumiem, keď to všetci vieme, prečo to musíme trpieť a neskúsime zmeniť budúcnosť, ktorá nám je predkladaná ako nemenná? Každý jeden z nás má v sebe skrytého malého bojovníka za dobro. Nájdime ho vo svojich srdciach, aby sme sa potom v jednom veľkom spojení v silu dobra, postarali o zatiaľ nemožné. Aby sme vyhnali zlo z našej milovanej vlasti. Urobme to teraz, poďme k voľbám a poďme voliť to, čo nám vraví naše srdce. Ak premeškáme túto šancu, ďalšiu už dostať nemusíme.

Mimochodom, celkový počet ľudí, ktorí nejdú pravidelne k voľbám je zdruba 40% z celkového počtu oprávnených voličov, čo je cca 1,7 milióna voličov. A vo voľbách v roku 2012 dostal SMER cca 1,13 mil. hlasov. O tom, kto bude vládnuť tomuto národu rozhodla teda menšina, keďže veľká väčšina sedela na zadku a nešla k voľbám. Dokázali nájsť milión dôvodov ako neísť k voľbám, ale nájsť jediný dôvod prečo ísť voliť, to už nedokázali. Preto "veľká vďaka" všetkým nevoličom, že rozhodujete o výsledku volieb.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?