Pravica či ľavica, volič ako opica?

Autor: Miroslav Zaťko | 28.1.2016 o 13:43 | Karma článku: 4,61 | Prečítané:  743x

Ešte stále si myslíte, že pôjdete do volieb voliť jednu stranu, aby nevyhrala tá druhá? Tak radšej nečítajte ďalej. Ak ste si totiž ešte nestihli všimnúť, rozhadzujú sa tu siete, aby sa opičky pochytali a znova zavreli do klietok.

Pred každými voľbami vznikajú "neomylné" prieskumy, aby sme boli vo večnej predstave, že stále máme možnosť výberu. Akého výberu? No predsa medzi stranami, ktoré ako jediné môžu konkurovať dopredu jasnému víťazovi volieb. Vždy to tak bolo a teraz? Tieto voľby je to predsa len v niečom iné. Doteraz pred každými voľbami pripravili pre "ovčanov" javisko a na scénu vyšli herci s nacvičenými rolami a naučenými textami. A bola zábava, "ovčania" tlieskali, volebné divadielko sa vydarilo. Dnes niekto zrejme zlyhal a obsadil hercov, ktorí sa za ten svet nedokážu naučiť svoju rolu a už vôbec nie zapamätať si text. Divadielko má stále rovnaký názov, rovnakých hercov, dokonca má mať aj rovnaký priebeh, ale predstavenie sa z nejakého dôvodu zakaždým mení. Človek netuší, či zajtra bude akčná dráma, keď včera bola detektívka (pátrali po hlavnom hrdinovi-nebolo ho) a dnes je to zasa tragikomédia (hlavný hrdina pobehuje zmätene po javisku-zabudol text). Ale nevadí, našepkávač to rýchlo napraví a podstatné je, že ľudia budú tlieskať. Veď diváci predsa nedostali presný scenár. A keď nejde o život, tak nejde o nič. Hlavne nech je zábava.

Keby sa nejednalo o náš národ slovenský, o našu milovanú vlasť, tak by som sa na tom dokázal asi aj pobaviť. Lenže... keď som nedávno sledoval spravodajstvo a vyjadrenia niektorých predstaviteľov kandidujúcich strán, myslel som, že sa mi to sníva.  A líder strany SIEŤ zrovna stojí za to povšimnutie. Poďme sa spolu pozrieť na priebeh vývoja vyjadrení predsedu tejto strany, v krátkom časovom horizonte. Články boli uverejnené na sme.sk. Video je z archívu http://videoarchiv.markiza.sk

Toto sa jednoducho stalo, ja som si to nevymyslel a verte mi, bol by som naozaj rád keby sa to nestalo.

10. sep 2015 Procházka: Vo Ficovej vláde nikdy sedieť nebudeme. Líder Siete Radoslav Procházka rázne vylúčil, že by po voľbách išiel do koalície so Smerom.

Predseda Siete Radoslav Procházka vylúčil špekulácie, že by po marcových parlamentných voľbách, sedel vo vláde vedenej premiér Robert Ficom (Smer). Cieľom Siete vo voľbách je podľa jej lídra vytvorenie vlády, pričom Smer zostáva pre stranu najväčším súperom.

Ďalej nasleduje článok, v ktorom sa už predošlé tvrdenie snažia aspoň trochu zmierniť a sú za možnú spoluprácu s ktoroukoľvek stranou, za určitých podmienok:

9. dec 2015 Procházka: Aj Smer môže pristúpiť na programové priority Siete. Procházka však naďalej priamo nepovedal, či vládu so Smerom odmieta, alebo si ju vie predstaviť.

Predseda mimoparlamentnej strany Sieť RadoslavProcházka si vie predstaviť vládu s ktoroukoľvek stranou, ktorá povie áno hmotnej zodpovednosti politikov, vylúčeniu schránkových firiem z verejného priestoru, zníženiu daní a odvodov či rozvoju zaostalých regiónov. Podľa neho by na to dokázal za určitých okolností pristúpiť aj Smer.

V nasledujúcom článku sa strana pasuje znova za hlavného volebného konkurenta SMER-u.

25. dec 2015  Procházka: Urobil som dve hlavné chyby, no poučil som sa. Vzdanie sa mandátu poslanca NR SR v čase, keď Sieť zakladal, poklesu preferencií nepripisuje.

V tomto článku je okrem iného nadpis: "Vnímaná ako volebný súper Smeru", kde sa Procházka vyjadril:

Predsa len vediem stranu, ktorá je dlhodobo verejnosťou vnímaná ako hlavný volebný súper Smeru-SD, čo preukazujú aj čísla," tvrdí

No a ďalej nasleduje toľko pretriasané video o spolupráci SIEŤ a SMER. Toto je to nezostrihané video (potom treba vybrať zo zoznamu spravodajstiev "Zamotaná sieť" ):

19. jan 2016 http://videoarchiv.markiza.sk/video/televizne-noviny/televizne-noviny/40605_televizne-noviny

Skúsme si to zhrnúť.... ospravedlňujem sa, ale nedokážem to už popísať slovami. Asi najlepšie to za mňa ukončí citát z kultového filmu Černí baroni: "chce se mi zvracet" https://www.youtube.com/watch?v=PvP2ehmq2wo

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

TECH

Astronautka z NASA: Pocit úžasu s vami ostane aj na Zemi

Ako vyzerá tréning a ako sa astronauti pripravujú na zlyhania.

DOMOV

Najhoršiu zmrzlinu toto leto našli v Ružomberku

Takmer v tretine zistili hygienici nedostatky.


Už ste čítali?